ΚΑΡΜΕΝ ΡΟΥΓΓΕΡΗ

Η ΧΙΟΝΑΤΗ ΚΑΙ ΟΙ 7 ΨΗΛΟΙ ΝΑΝΟΙ

Την Παρασκευή 21 Νοεμβρίου 2003, όλες οι τάξεις του σχολείου μας επισκέφθηκαν το θέατρο Εγνατία για να παρακολουθήσουν την θεατρική παράσταση της Κάρμεν Ρουγγέρη «Η Χιονάτη και οι 7 ψηλοί νάνοι». ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Το παραμύθι το γνωρίζουμε όλοι μας. Διαπιστώσαμε όμως ότι το παραμύθι μπορεί να παρουσιαστεί και με διαφορετικό τρόπο.
ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ
  • Η βασίλισσα δεν είναι ανάγκη να έχει δικό της καθρέπτη. Μπορεί να τον πάρει από τη Χιονάτη. Άλλωστε τι κακιά θα ήταν.
  • Στο τέλος δείχνει ότι είναι καταπληκτική ξιφομάχος, αλλά ο πρίγκιπας βέβαια είναι καλύτερος.
  • Οι νάνοι μπορούν να είναι ψηλοί. Άλλωστε τι μάγισσα θα ήταν αν δεν μπορούσε να τους ψηλώσει...

Η παράσταση ήταν πραγματικά καταπληκτική. Υπέροχη μουσική και κοστούμια. Πολύ πλούσια σκηνικά. Θαυμάσιοι χορευτές. Όλοι μείναμε ευχαριστημένοι. Από τα παιδιά της πρώτης μέχρι εμάς τους μεγάλους της έκτης τάξης. Στο τέλος μία ομάδα παιδιών του σχολείου μας, πήγαν στα παρασκήνια για να πάρουν συνέντευξη από τους ηθοποιούς. Τώρα περιμένουμε με αγωνία την επόμενη εξόρμησή μας.

Οι μαθητές/τριες της Στ' τάξης
Δόντσιος Δημήτριος