Eνδοσχολική επιμόρφωση για την Ευέλικτη ζώνη

Την Τρίτη, 17 Φεβρουαρίου 2004, στο πλαίσιο του προγράμματος της ενδοσχολικής επιμόρφωσης των σχολείων που ανήκουν στην "Ευέλικτη Ζώνη", έγινε στην αίθουσα τελετών του σχολικού συγκροτήματος του 10ου & 17ου Δημοτικών Σχολείων Ευόσμου συνάντηση των εκπαιδευτικών των Α' και Β' τάξεων.

Η συνάντηση έγινε από τις 08:30 έως 13:30 με ευθύνη του Σχολικού Συμβούλου της 17ης Περιφέρειας, κ. Παύλου Παπαδόπουλου. Στους συναδέλφους παρουσιάστηκε το πρόγραμμα "Οι εποχές του χρόνου: Το φθινόπωρο", που επεξεργάστηκαν οι μαθητές/τριες της Α' τάξης με τη δασκάλα τους κ. Αγγίσταλη Ματίνα, από το Δ/ντη του 17ου Δημοτικού Σχολείου Ευόσμου κ. Αλέξανδρο Ευθυμίου.

Η παρουσίαση περιλάμβανε εισαγωγή από τον κ. Παύλο Παπαδόπουλο και στη συνέχεια ο κ. Αλέξανδρος Ευθυμίου έκανε μία μικρή αναφορά στο πρόγραμμα της ευέλικτης ζώνης που έγινε στο σχολείο και παρουσιάστηκε ένα δίωρο με συμμετοχή μαθητών/τριών της Α' τάξης που συμμετείχαν στο πρόγραμμα. Τέλος ακουλούθησε συζήτηση με τους συναδέλφους που συμμετείχαν στην επιμορφωτική συνάντηση και συμμετοχή τους σε εργαστήριο, όπου χωρισμένοι σε ομάδες διαπραγματεύθηκαν θέμα που επέλεξαν και έκαναν στη συνέχεια παρουσίασή του.

Κάντε κλικ στις φωτογραφίες για να μεγαλώσουν