ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ 2004

Δευτέρα 20 Δεκεμβρίου 2004 και στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκε η Χριστουγεννιάτικη γιορτή. Σε μια γεμάτη αίθουσα από γονείς και παιδιά οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α' & Β' τάξης έδωσαν μία πραγματικά καταπληκτική παράσταση.
H παράσταση περιλάμβανε απόσπασματα για την αγάπη από την επιστολή του Αποστόλου Παύλου προς Κορινθίους σε πρωτότυπο κείμενο και σε μετάφραση, θεατρικά σκετς και κάλαντα και χριστουγεννιάτικα τραγούδια από τη χορωδία μας.
Τα παιδιά της Β' τάξης παρουσίασαν δύο θεατρικά σκετς, τη "Γέννηση του Χριστού" και το παραμύθι του Χανς Κρίστιαν Άντερσεν "Το κοριτσάκι με τα σπίρτα".
Αμέσως μετά τα παιδιά της Α' τάξης με τη σειρά τους παρουσίασαν τα σκετς "Παγκόσμιο Δέντρο" και "Ας υποδεχτούμε τις γιορτές".
Η γιορτή μας έκλεισε με τον Αϊ-Βασίλη να μοιράζει δώρα σε όλα τα παιδιά των δύο τάξεων.

ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ
Η ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ