ΕΘΝΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ 28ης Οκτωβρίου

...Tην Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2005 πραγματοποιήθηκε η γιορτή του σχολείου μας για τη σημαία και το ΟΧΙ. Αρχικά παραδόθηκε η σημαία στο σημαιοφόρο και στους παραστάτες από το Διευθυντή του Σχολείου κ. Αλέξανδρο Ευθυμίου. Ο εκπαιδευτικός κ. Τσιτηρίδης Νικόλαος εκφώνησε το χαιρετισμό του Δ/ντή Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης κ. Γεώργιου Κυρίζογλου, ενώ τον πανηγυρικό της ημέρας εκφωνήθηκε από την εκπαιδευτικό του σχολείο μας, κ. Παπαδοπούλου Έυα και στη συνέχεια απαγγέλθηκαν ποιήματα, τραγούδησε η χορωδία του σχολείου μας και οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ' τάξης με τη βοήθεια της δασκάλας τους κ. Μπάτζου Παναγιώτας, παρουσίασαν ένα θεατρικό σκετς με θέμα το ΟΧΙ του Μεταξά και ο αγώνας του Ελληνικού λαού ενάντια στους κατακτητές.

...Tην επόμενη ημέρα έγινε η παρέλαση σε κεντρικό δρόμο του Ευόσμου στην οποία συμμετείχε το σχολείο μας με μεγάλη επιτυχία.

Ο κ. ΤΣΙΤΗΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΚΦΩΝΕΙ ΤΟ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟ ΤΟΥ Δ/ΝΤΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ Π.Ε. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
Η κ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑ ΕΚΦΩΝΕΙ ΤΟΝ ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
Η ΧΟΡΩΔΙΑ ΜΑΣ