ΕΘΝΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ 28ης Οκτωβρίου

Την Τρίτη 27 Οκτωβρίου 2004 πραγματοποιήθηκε η γιορτή του σχολείου μας για τη σημαία και το ΟΧΙ. Αρχικά παραδόθηκε η σημαία στο σημαιοφόρο και στους παραστάτες από το Διευθυντή του Σχολείου κ. Αλέξανδρο Ευθυμίου. Ο πανηγυρικός της ημέρας εκφωνήθηκε από το δάσκαλο του σχολείο μας, κ. Φανούλη Γεώργιο και στη συνέχεια απαγγέλθηκαν ποιήματα, τραγούδησε η χορωδία του σχολείου μας και οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α' τάξης με τη βοήθεια του δασκάλου τους κ. Φανούλη Γεώργιου και της Δ' τάξης με τη βοήθεια της δασκάλας τους κ. Παπαδοπούλου Εύας, παρουσίασαν δύο θεατρικά σκετς με θέματα από την αγώνα των Ελλήνων ενάντια στους κατακτητές.
Tην επόμενη ημέρα έγινε η παρέλαση σε κεντρικό δήμο του Ευόσμου στην οποία συμμετείχε το σχολείο μας με μεγάλη επιτυχία.

Η ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΤΗΣ Α' ΤΑΞΗΣ
ΦΑΝΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ