ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΚΙ

κάντε κλικ στις εικόνες για να μεγαλώσουν

Στο πλάισιο του προγράμματος της Ολυμπιακής Παιδείας η Ε' & η Στ' τάξη του σχολείου μας επισκέφθηκαν τη Δευτέρα, 15 Μαρτίου 2004, το Σέλι Ημαθίας για να γνωρίσουν από κοντά το χειμερινό ολυμπιακό αυτό άθλημα.
ΑΦΙΞΗ
ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ
Στην αρχή τα παιδιά πήραν τον κατάλληλο εξοπλισμό και χωρίσταν σε ομάδες. Εξειδικευμένοι εκπαιδευτές στη συνέχεια ανέλαβαν κάθε ομάδα και έδειξαν στους μαθητές και στις μαθήτριες τα πρώτα βήματα του σκι.
ΚΑΤΑΒΑΣΗ
Mετά τα παιδιά τα παιδιά ξεκίνησαν τις πρώτες καταβάσεις στην κεντρική πίστα. Τελικά αποδείχθηκε ότι δεν ήταν και τόσο δύσκολα τα πράγματα. Όσο για τις πτώσεις... έχουν τη δική τους γλύκα!!!
ΠΤΩΣΗ
ΕΛΚΗΘΡΑ
Τέλος τα έλκηθρα έδωσαν τη δική τους νότα για παιχνίδι και διασκέδαση.
Όλοι αποχώρησαν ευχαριστημένοι και στο μυαλό των περισσοτέρων ήταν να επαναλάβουν την επίσκεψη αυτή.
ΕΛΚΗΘΡΑ

Η υπεύθυνη του προγράμματος