ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2004

Παράδοση πλέον έχει γίνει στο σχολικό μας συγκρότημα την Παρασκευή πριν από την Καθαρή Δευτέρα να γιορτάζουμε τα Κούλουμα. Γαϊτανάκι, χορός, τραγούδι, πέταγμα χαρταετού και οι Σύλλογοι Γονέων & Κηδεμόνων των Σχολείων μας να προσφέρουν λαγάνα και χαλβά. Οι εκδηλώσεις γίνονται συνήθως σε κάποια γειτονική περιοχή, που ευνοεί την πραγματοποίηση των εκδηλώσεων.

Φέτος όλα είχαν προγραμματιστεί για τις 20/02 και ο τόπος προορισμού μας ήταν τα Λουτρά Λαγκαδά. Τελικά όμως ο καιρός δεν βοήθησε. Παραμείναμε λοιπόν στο σχολείο, αλλά το κέφι μας δε χάθηκε. Το τελευταίο δίωρο του προγράμματος, η αυλή του σχολείου γέμισε από τραγούδια, χορούς και παιδιά που χορέψανε το γαϊτανάκι. Τελικά καταφέραμε να πετάξουμε και μερικούς χαρταετούς.

ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ

Κάντε κλικ στις φωτογραφίες για να μεγαλώσουν